Inspirace přírodou

Příroda jako vzor

V aquaSpinu používáme meandrovou turbulenci na vnitřní straně šroubovice v souladu s principem imploze. To je založeno na tom, co se děje v přírodě. Koryta potoků a řek v přírodě vykazují tyto sinusové meandry (zákruty). Tyto meandry podporují tvorbu turbulencí ve vodě a při tomto procesu je kyslík ze vzduchu absorbován do vody. Voda je 

tímto procesem revitalizována a také energeticky čištěna.

Voda v zařízení proudí třemi vstupy přes meandrovou turbulentní šroubovici, která je vyrobena z potravinářsky nezávadného POM (polyoxymethylen). Za šroubovicí je na špičce vytvořena dutina pro turbulenci vody. Vzniká tak sáním směrem ke středu potrubí implozivní dostředivá síla, která šetrně odstraňuje vodní kámen a usazeniny rzi z následujících potrubí. Tyto účinky, které se vyskytují jinde v přírodě, jsou vytvářeny pomocí aquaSpin a byly prokázány v mnoha testech.

Poznatky Viktora Schaubergera

Jako přírodu milujicí lesník objevil řadu metod, které se skvěle uplatnily při hospodaření a nakládání s vodou (např. zařízení na plavení dřeva). 

Jeho zásada byla: „Pochopte přírodu a kopírujte ji.“

 

Schauberger vyvinul zcela nový koncept vnímání přírody, energie a v neposlední řadě vědomí. Jeho chápání přírody a technologie se zásadně lišilo od současné vysoce industrializované civilizace. Schauberger získal během své práce 13 patentů. Viktor Schauberger je stejně jako Wilhelm Reich, Nikola Tesla a Georges Lakhovsky znám jako objevitel tzv. 

„volné energie“. 

Doporučená četba